Takaisin kohdelistaukseen

Nisse Kavon katu 4, Varissuo, Turku

88 000 € • 3h+avokeittiö+wc/kph+vh+las.parv. (yj. 3 h+k) • 74,50 m² • 1977

Jaana Kylä-Kaila jaana@strand.fi +358 40 067 7446 Strand Properties,
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT

Haluatko lisätietoja?

Ota yhteyttä, tai jätä yhteystietosi.

Jätä yhteydenottopyyntö

Varissuon ytimessä, liikekeskuksen ja bussipysäkkien tuntumassa, on nyt myynnissä kaunis, siistikuntoinen kolmio.

Kodissa on harmoniset sävyt ja rauhallinen tunnelma. Vuonna 2023 koti on remontoitu lähes kokonaan. Kaikki lattiapinnat on uusittu ja seinät maalattu sekä keittiön ja olohuoneen välinen seinä purettu pois ja keittiö on remontoitu kokonaan. Eteiseen, sekä toiseen makuuhuoneeseen lisätty liukuovikaapistot.

Kodissa on kaksi makuuhuonetta, joissa molemmissa kaapistot. Toinen makuuhuone on erittäin reilun kokoinen. Olohuoneen lasitetulta parvekkeelta on väljät ja vehreät näkymät. Kylpyhuoneessa on hyvin tilaa myös pesutornille.

Taloyhtiöllä on suojaisa sisäpiha ja talojen vieressä on suuri parkkialue, josta voit vuokrata autopaikan. Alueella on koulu ja päiväkoteja.

Tässä siis täysin muuttovalmis koti, tule ihastumaan.

Esittelyt ja lisätiedot:
Jaana Kylä-Kaila
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT
Strand Properties Oy
040 067 7446 – jaana@strand.fi

Näytä kokonaan

Kohteen perustiedot

  • Kohdenumero 21096871
  • Sijainti Nisse Kavon katu 4, 20610 Turku
  • Omistusmuoto Oma
  • Huoneistoselitelmä 3h+avokeittiö+wc/kph+vh+las.parv. (yj. 3 h+k)
  • Huoneita Kolmio
  • Hallintamuoto Asunto-osakeyhtiö
  • Tyyppi Kerrostalo (osake)
  • Asuintilojen pinta-ala 74,50 m²
  • Kerros 2/4
  • Vapautuminen 2 kk kaupanteosta
  • Kohteen kunto Hyvä
  • Energialuokka E2018. Lisätietoja energialuokasta: Valvox Turku Oy, Jussi Koskela, 24.1.2024
  • Rakennusvuosi 1977
  • Käyttöönottovuosi 1977

Hinta ja kustannukset

  • Velaton hinta 88 000 €
  • Myyntihinta 87 254,83 €
  • Velkaosuus 745,17 €
  • Vuokrattu Ei
  • Huoneiston yhtiövastike yht 403,55 € / kk
  • Rahoitusvastike 72,02 € / kk
  • Hoitovastike 331,53 € / kk
  • Lisätietoa vastikkeista Pääomavastike on vesikattokorjauslainaa (po1). Sähköennakko 26,08 €/kk, vesimaku 23 €/hlö/kk. Taloyhtiö laskuttaa sähkönkulutuksen mittarin mukaan, ennakko peritään kuukausittain. Huoneistokohtaisen lainaosuuden voi suorittaa maalis-, kesä-, syys- tai joulukuussa.

Asuinkustannukset

  • Vesimaksu 23 € / kk henkilöluvun mukaan
  • Muut maksut Ostaja maksaa varainsiirtoveron 1,5% velattomasta kauppahinnasta kaupanteon yhteydessä. Mikäli taloyhtiön osakeluettelo on ennen kaupantekoa siirretty huoneistotietojärjestelmään tai se siirretään huoneistotietojärjestelmään kaupanteonjälkeen mutta ennen ostajan merkitsemistä osakeluetteloon, tulee ostajan hakea omistusoikeuden rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta. Ostaja vastaa tällöin omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista, mahdollisesta osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista kustannuksista sekä mahdollisesta hakemusmaksun korottamisesta. Ostajan pankin ostajalta mahdollisesti veloittamista kaupantekoon, omistusoikeuden rekisteröintiin tai panttausmerkinnän hakemiseen liittyvistä kustannuksista ostaja saa tiedon pankiltaan.

Lisätiedot

  • Lämmitysmuodot kaukolämpö
  • Hissi Taloyhtiössä on hissi
  • Parveke Kyllä
  • Tehdyt remontit Keittiöremontti v. 2023, asunnon lattiapinnat ja seinät maalattu, väliovien kahvat vaihdettu, eteiseen ja toiseen makuuhuoneeseen lisätty liukuovikaapistot.